UpToDate Anywere

​UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır. UpToDate; doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. 

UpToDate; sağlık kuruluşlarının elde ettikleri sonuçları geliştirdiği kanıtlanmış, güvenilen bir klinik karar destek kaynağıdır. Bu kuvvetli kanıta dayalı içerik; şimdi UpToDate Anywhere lisansi ile klinisyenler için ev, ofis ya da hasta başında kullanabilecek şekilde erişim kapsamındadır.

Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 60 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

Erisim adresi: www.uptodate.com/online 
Kayıt linki: https://www.uptodate.com/login-register 
 (mobil cihazlar için 90 günde 1 kez giriş yapmak gerekir.)
(Kayıt işlemi hastaneden ya da kampüsten yapılmalıdır.)

UpToDate İçerik Bilgileri:

UpToDate veri tabanı, 23 Uzmanlık alanında, 6000’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 170 ülkede 30 .000’den fazla hastanede, 1.000 .000’den fazla doktor tarafından yilda 23 milyon defadan fazla erisilen bu kaynak daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır.

UpToDate’in Faydaları nelerdir?

Hasta Güvenliği ve Bakım Kalitesini Arttırmak
Tanısal Hataları Azaltmak
Tanı Amaçlı Testleri Azaltmak
Hastaların Yeniden Hastaneye Yatma Oranını Düşürmek
Hastaların Hastanede Kalma Süresini Azaltmak
Doktor Memnuniyetini Arttırarak Hastanede Daha Uzun Süre Çalışmalarını Sağlamak
Doktorlar İçin Zaman Tasarrufu Sağlamak ve Hasta Bakım İçin Ayrılan Süreyi Arttırmak

Neden UpToDate ?

UpToDate, klinik kararları değiştirmektedir. İşte bu yüzden UpToDate, dünyanın her yerindeki doktorların ve sağlık görevlilerinin en çok kullandığı ve güvendiği klinik karar desteği sistemidir. UpToDate, iyileştirilmiş sonuçlarla kanıtlanmış bir şekilde ilişkili olan tek klinik karar desteği aracıdır. Harvard Üniversitesindeki araştırmacılar, UpToDate kullanan hastanelerin, kullanmayanlara kıyasla, çok daha yüksek bir bakım kalitesine, hasta güvenliğiyle ilgili daha az soruna, daha düşük hastanede yatma oranlarına ve daha düşük ölüm oranlarına sahip olduğunu bulgulamıştır.

Ana Uzmanlık alanları: Temel Bakım ve Dahiliye - Kardiyovasküler Tip - Endokronoloji ve Diyabet - Aile Hekimliği - Genel Cerrahi - Çocuk Hastalıkları - Gastroenteroloji ve Hepatoloji - Geriatri - Hospital Medicine - Hematoloji - Bulaşıcı Hastalıklar - Nefroloji ve Hipertansiyon - Nöroloji - Doğum, Jinekoloji ve Kadın Sağlığı - Onkoloji - Akciğer, Yoğun Bakım ve Uyku Bozuklukları - Romatoloji - Alerji ve Bağışıklık - Acil Tıp - Psikiyatri Dermatoloji - Palyatif Bakım – Spor Hekimligi

UpToDate Anywhere ile sağlayabilecegimiz katkılar:

**Her noktadan UpToDate’e erişim: Doktorlarınız; ilk erişim için hastaneniz içinden yarattıkları bireysel hesap ile evlerinden/hastaneden/kurum dışından UpToDate’e erişim sağlayabilirler.

**Ödüllü Aplikasyonu İle Erişim: iOS®, Android™, Windows 8 cihazlarindan aplikasyonu ile erişime izin vermektedir.

**Hasta Kayıt Sistemine Entegrasyon: Hasta kayıt sistemine entegrasyonu ile doktorların hasta ekranından erişimleri sağlanmaktadır .

**CME/CE/CPD kredileri kazanma: Mobil cihaz/ kurum dışı/kurum içinden UpToDate’e erişerek CME kredileri kazanma olanağı yaratılmış olmaktadır. 
 

UpToDate Anywhere sunumu: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/UTDA_sunumu.pdf

UpToDate Genel Entegrasyon Rehberi : http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/UTDA_genel_entegrasyon_rehberi.pdf

 

Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, Pazartesi