Annual Reviews

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında Annual Reviews veritabanı erişime açılmıştır. 

Annual Reviews; yaşam bilimleri, biyomedikal bilimleri, fen bilimleri, tarım bilimleri, sosyal bilimler ve ekonomi alanında dünyanın önemli derleme dergilerinden oluşmaktadır.

Annual Reviews, 1932 yılında bilim insanlarının sürekli eksikliğini hissettikleri bir durum olan kendi alanlarındaki en önemli araştırmaları okumak için zaman bulma noktasında çözüm sunmak amacıyla kurulmuştur. Günümüzde araştırmacılar için en önemli unsurlardan olan kendi alanlarındaki en son gelişmeleri takip etmek ve iş birliği fırsatları yakalamak açısından eşsiz bir kaynak olan Annual Reviews, konu hakkında detaylı bilgisi olmayan araştırmacılar için ise referans kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Not: Dergilerin yayınlanan yeni sayıları hakkında e-posta uyarıları almak için “Kayıtlı Kullanıcı” olmanız önerilir. Annual Reviews web sitesinde sağ üst bölümde yer alan “Register” linkine tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz (şifre; 8 karakterden oluşmalı ve büyük harf, sayı ve en az bir adet harf/sayı dışı karakter içermelidir). Kayıtlı kullanıcılar ayrıca, yayınlandıkça oluşturulan ve bazen resmi yayından altı ay kadar önce çıkarılan Reviews in Advance’e erişme olanağına sahip olacaklardır.

Erişim için tıklayınız.

NOT1: Konu ile ilgili kısa videoyu izlemek için buraya tıklayın: https://www.annualreviews.org/about/what-we-do

NOT2: Dergi etki faktörleri için https://www.annualreviews.org/about/impact-factors adresine bakabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2023, Perşembe