Internet Explorer Ayarları

Kampus Dışı Erişim için Web Tarayıcı Ayarları

(Internet Explorer 7)

Eğer Internet Explorer 7 (IE7)web tarayıcınız yoksa Windows işletim sistemi güncellemesi ile temin edebilirsiniz.

Önemli Not: Bu işlem aktif olduğu sürece kütüphane ve ona bağlı veritabanları adresleri haricinde başka adreslere bağlanmanız geçici olarak mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı web tarayıcılarınızın birini veritabanı taraması yapmak için (ör. Internet Explorer) diğerini ise (ör. Firefox) diğer web sitelerinden gezinmek için kullanmanız tavsiye olunur.

Şekil -1 

Adım 1: IE7 açıldıktan sonra ile yapılması gereken Şekil 1'de görüldüğü gibi Araçlar menüsünden Internet Seçenekleri düğmesi tıklamaktır.

Şekil - 2

Adım 2: Artık ekrana Şekil 2'deki pencere gelmelidir. Bu pencere içerisindeki Bağlantılara ardından Yerel Ağ Ayarları Butonuna  tıklanır.

Şekil - 3

Adım 3. Yerel Ağ Ayarları düğmesi tıklandıktan sonra Şekil 3 deki penceresinin açılması gereklidir. Bu pencere içerisinde 1 ile gösterilen düğmeye tıklanmalı ve ardından kırmızı dikdörtgenle gösterilmiş alana sunucu adresi olarak proxy.dpu.edu.tr ve port adresi olarak da 3128 değerleri girilmelidir. Son olarak Tamam düğmelerini basılarak işlem sonlandırılmalıdır. Bu ayarlar yapıldıktan sonra herhangi bir sayfaya bağlanmaya çalışıldığında karşınıza kullanıcı adı ve parola isteyen bir pencere gelecektir, eğer doğru giriş yapılırsa sistem kütüphane ve diğer veritabanlarına giriş izni verecektir.

Not: Bu web tarayıcısı ile kütüphane veri tabanları haricinde başka bir adrese bağlanmak isterseniz ayarlarınızı eski haline getirmeyi (İnternete doğrudan bağlantı düğmesini tıklanarak) unutmayınız.

 

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: